INTEL NUC Bean Canyon Lite/Kit NUC8i5BEH/i5 Core 8260U,3.9GHZ/DDR4/USB3.0/LAN/WifFi/HD620/M.2 +2,5"/No power cord
Intel NUC Bean Canyon Lite/Kit NUC8i5BEH/i5 Core 8260U,3.9GHZ/DDR4/USB3.0/LAN/WifFi/HD620/M.2 +2,5"/No power cordIntel NUC Bean Canyon Lite/Kit NUC8i5BEH/i5 Core 8260U,3.9GHZ/DDR4/USB3.0/LAN/WifFi/HD620/M.2 +2,5"/No power cord
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.
Recenze spokojených zákazníků:
Ochota, vstřícnost, zájem vyhovět ☺
Ověřený zákazník
Specification Product Collection Intel® NUC Kit with 8th Generation Intel® Core™ Processors Code Name Products formerly BEAN CANYON Supported Operating Systems Windows 10, 64-bit* Board Number NUC8BEB Board Form Factor UCFF (4" x 4") Socket Soldered-down BGA Internal Drive Form Factor M.2 and 2.5" Drive # of Internal Drives Supported 2 Lithography 14 nm…
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
Aktuálně není v nabídce
Popis produktu
Specification
Product Collection Intel® NUC Kit with 8th Generation Intel® Core™ Processors
Code Name Products formerly BEAN CANYON
Supported Operating Systems Windows 10, 64-bit*
Board Number NUC8BEB
Board Form Factor UCFF (4" x 4")
Socket Soldered-down BGA
Internal Drive Form Factor M.2 and 2.5" Drive
# of Internal Drives Supported 2
Lithography 14 nm
TDP 15 W
DC Input Voltage Supported 12-19 VDC
Processor Included Intel® Core™ i5-8260U Processor (6M Cache, up to 3.90 GHz)
Intel® vPro™ Platform Eligibility ‡ No
# of Cores 4
# of Threads 8
Processor Base Frequency 1.60 GHz
Max Turbo Frequency 3.90 GHz
Memory & Storage
Max Memory Size (dependent on memory type) 64 GB
Memory Types DDR4-2400 1.2V SO-DIMM
Max # of Memory Channels 2
Max Memory Bandwidth 38.4 GB/s
Max # of DIMMs 2
ECC Memory Supported ‡ No
Processor Graphics
Processor Graphics ‡ Intel® UHD Graphics 620
Integrated Graphics ‡ Yes
Graphics Output HDMI 2.0a; USB-C (DP1.2)
# of Displays Supported ‡ 3
Expansion Options
PCI Express Revision Gen3
PCI Express Configurations ‡ M.2 slot with PCIe X4 lanes
Removable Memory Card Slot microSDXC with UHS-I support
M.2 Card Slot (storage) 22x42/80
I/O Specifications
# of USB Ports 6
USB Configuration 2x front and 3x rear USB 3.1 Gen2; 2x USB 2.0 via internal headers
USB Revision 2.0, 3.1 Gen2
USB 2.0 Configuration (External + Internal) 0 + 2
USB 3.0 Configuration (External + Internal) 2B 2F + 0
Total # of SATA Ports 2
Max # of SATA 6.0 Gb/s Ports 2
RAID Configuration 2.5" HDD/SSD + M.2 SATA SSD (RAID-0 RAID-1)
Audio (back channel + front channel) 7.1 digital (HDMI mDP); L+R mic (F)
Integrated LAN Intel® Ethernet Connection I219-V
Integrated Wireless‡ Intel® Wireless-AC 9560 + Bluetooth 5.0
Integrated Bluetooth Yes
Consumer Infrared Rx Sensor Yes
Additional Headers CEC, 2x USB2.0, FRONT_PANEL
# of Thunderbolt™ 3 Ports 1
Package Specifications
Chassis Dimensions 117 x 112 x 51mm