Vše o nákupu  Oficiální česká distribuce

Co je distribuce EU nebo šedý dovoz?

Na našem e-shopu nabízíme výhradně produkty (mobilní telefony a notebooky) od distributorů, kteří mají licenci prodávat tyto produkty na českém trhu. EU distribuce (šedý dovoz) je označení pro výrobky dovezené z jiných zemí za účelem prodeje. Tyto výrobky se vykazují nižší cenou a nemožností servisu v autorizovaném středisku v rámci ČR.

V čem je šedý dovoz nebezpečný?

U produktů, které prodáváme, Vám garantujeme, že v případě potřeby servisu (porucha v rámci záruky) můžete využít všechny autorizované servisní střediska daného výrobce. Zboží z šedého dovozu má sice také dvouletou záruku, ale reklamaci musíte řešit pouze prostřednictvím obchodu, ve kterém bylo zakoupeno. Nezřídka se v praxi děje skutečnost, že dovozce takového zboží po několika měsících přeruší svůj provoz nebo se přestěhuje jinam, čímž se Vám značně stíží reklamace daného zboží.

U jakého zboží si dát pozor na distribuci?

Nejčastěji se na trhu objevují mobilní telefony, notebooky nebo třeba televizory. Někteří výrobci mají různé verze svých výrobků pro dané trhy. Například mobilní telefon pro východní trh může mít zcela jinou kvalitu než ten samý výrobek pro český trh. V OPTIMA.cz máte jistotu kvalitního zboží určeného pro náš trh s plnou podporou výrobce.

Ušetřit jde i jinak!

Náklady a čas spojené s reklamací výrobků šedého dovozu mohou být mnohem vyšší než rozdíl pořizovací ceny oproti české distribuci. Často se stává, že prodejce neuzná reklamaci a náklady na servis si pak zaplatíte sami. V dnešní době, kdy pořízení vysněného telefonu mnohdy přesahuje částku 12 000 Kč, je nákup takového zboží rizikem. Pro naše věrné zákazníky připravujeme akce a slevy na zboží z oficiální české distribuce. Ve skutečnosti tak můžete ušetřit i u nás!