WiFi router TP-Link Archer AX20 WiFi 6 AP, 4 x GLAN, 1x GWAN, 300Mbps 2,4/ 1201Mbps 5GHz
WiFi router TP-LINK Archer AX20 WiFi 6 AP, 4 x GLAN, 1x GWAN, 300Mbps 2,4/ 1201Mbps 5GHzWiFi router TP-LINK Archer AX20 WiFi 6 AP, 4 x GLAN, 1x GWAN, 300Mbps 2,4/ 1201Mbps 5GHzWiFi router TP-LINK Archer AX20 WiFi 6 AP, 4 x GLAN, 1x GWAN, 300Mbps 2,4/ 1201Mbps 5GHzWiFi router TP-LINK Archer AX20 WiFi 6 AP, 4 x GLAN, 1x GWAN, 300Mbps 2,4/ 1201Mbps 5GHz
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Klid, nečekám ve frontě. Mám to za rohem a co jsem rychle potřeboval (hard disk, flash disk, kabeláž atd.) měli.

Ověřený zákazník

WiFi router TP-LINK Archer AX20 WiFi 6 AP, 4 x GLAN, 1x GWAN, 300Mbps 2,4/ 1201Mbps 5GHz

TP-Link Archer AX20 je dual-band router z nové generace s podporou starších standardů 802.11a/b/g/n/ac, ale i s podporou nejnovějšího WiFi standardu 802.11ax (Wi-Fi 6) . Tento standard umožní komunikovat přenosovou rychlostí až neuvěřitelných 574 MB/s (2,4GHz) a 1201 Mb/s (5GHz) . Jak pásmo 2,4 GHz, tak i pásmo 5 GHz jsou ideální pro streamování ve 4K , online…
Kód: 2862449PN: ARCHER AX20Výrobce: TP-LINKZáruka: 2 roky
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
2 499   včetně DPH
Cena bez DPH: 2 065 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)29.9. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)1.10. / od 120 Kč
Na výdejním místě (ČR)1.10. / od 120 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.

Popis produktu

TP-Link Archer AX20 je dual-band router z nové generace s podporou starších standardů 802.11a/b/g/n/ac, ale i s podporou nejnovějšího WiFi standardu 802.11ax (Wi-Fi 6). Tento standard umožní komunikovat přenosovou rychlostí až neuvěřitelných 574 MB/s (2,4GHz) a 1201 Mb/s (5GHz). Jak pásmo 2,4 GHz, tak i pásmo 5 GHz jsou ideální pro streamování ve 4K, online hraní a rychlé stahování rozličných souborů.

TP-Link Archer AX20 s podporou Wi-Fi standardu 802.11ax (Wi-Fi 6)

Výkonný 4jádrový 1,5GHz procesor generuje minimální latenci v síti i při vysokém přenosovém zatížení. Na každé kliknutí na odkazy na webové stránky a online přehrávání na vašem notebooku a telefonu tak reaguje mnohem rychleji než běžné 2x2 AC směrovače. Správa vaší domácí sítě bude velmi snadná s pomocí všestranných vestavěných nástrojů – rodičovská kontrola, hostující síť, QoS a další.

Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu pro každého člena rodiny. Úrovně filtrů a časové limity pomohou s kontrolou těch nejmenších, kdy můžete blokovat určité URL adresy nebo naplánovat časy, kdy se zařízení pro děti může připojit k internetu. Síť pro hosty oddělí vaší vlastní primární sít a přináší tak větší bezpečí pro vás i vaše data. Pomocí QoS (Quality of Service) zase vyberete zařízení nebo činnosti, které chcete upřednostnit ve své síti. Pouhými několika klepnutími se ujistíte, že váš notebook nebo streamovaný film je na prvním místě v rámci vaší sítě.

Aplikace Tether

Nastavte Archer AX20 během několika minut díky intuitivnímu webovému rozhraní a šikovné aplikaci Tether. Pomocí TP-Link Tether a DDNS můžete kontrolovat vaši domácí síť, včetně rodičovských kontrol a řízení přístupu, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Aplikace vás navíc upozorní na veškeré dostupné aktualizace firmwarů, abyste měli jistotu, že vaše Wi-Fi síť využívá nejlepší a nejpokročilejší protiopatření. Potřebujete svůj domácí router restartovat, aktualizovat nebo změnit jeho konfiguraci, zatímco jste v kanceláři nebo na dovolené? Díky tomuto Cloudu je to snadné.

Nejmodernější bezdrátové technologie

Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. To zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.

MU-MIMO 4násobně zvýší kapacitu přípojek, kdy za pomoci prostorových streamů obslouží paralelně několik klientů díky tvarování paprsků (beamformingu) vysílaného signálu. Beamforming sleduje díky soustavě antén umístění bezdrátových zařízení v síti a vždy usměrní WiFi signál přímo na tato zařízení. Tato chytrá distribuce signálu cíleně zesiluje bezdrátový signál a zvyšuje jeho stabilitu.

RangeBoost je exkluzivní technologie Wi-Fi s více anténami pro dosažení širšího rozsahu pokrytí, vyššího výkonu a menšího poklesu připojení. Kombinuje vzájemně propojené antény umístěné uvnitř stroje s jedinečným algoritmem, který neustále prohledává prostředí a vybírá nejlepší dvojici antén pro pokrytí mrtvých míst druhé strany, což vede k nejsilnějšímu možnému signálu. Technologie Beamforming a Rangeboost mají na starosti, aby byla síť silnější a dalekosáhlejší 

Snadno spravujte desítky zařízení, které streamují a současně hrají hry – OFDMA vaši domácí síti zajistí budoucnost díky větší kapacitě pro připojení více zařízení. Tato technologie rozděluje jediné spektrum na více jednotek a umožňuje různým zařízením sdílet jeden přenosový tok, což zvyšuje účinnost a snižuje latenci. To znamená bezkonkurenční připojení s Wi-Fi 6.

Kvadraturní amplitudová modulace (QAM) s konstelací 1024 rapidně zvýší úroveň spektrální účinnosti a širokopásmová modulace Long OFDM Symbol využívá frekvenčního dělení kanálu. Modulační metoda OFDM spočívá v použití několika stovek až tisíců subnosných, které jsou vzájemně ortogonální, takže maximum každé nosné by se mělo překrývat s minimy ostatních. Datový tok celého kanálu se tedy rozdělí na stovky dílčích datových toků jednotlivých subnosných. 

WPA3 - nová úroveň kybernetické bezpečnosti

Současné Wi-Fi sítě jsou vesměs považovány za velmi nebezpečné, pokud nepoužívají silné zabezpečení heslem. Kavárny, restaurace, knihovny i různé organizace chtějí nabídnout pohodlnou cestu k internetu, ale použití nezaheslované sítě přináší řadu problémů – možnost odposlechu mezi uživateli nebo třeba snadný únos konektivity pomocí uložené nezabezpečené sítě.

Nejnovější bezpečnostní protokol WPA3 přináší nové funkce pro zlepšení kybernetické bezpečnosti v osobních sítích. Bezpečnější šifrování v zabezpečení hesel Wi-Fi a zvýšená ochrana před agresivními útoky zajistí perfektní ochranu vaší domácí Wi-Fi. Nový standard používá ekvivalentní 192bitovou kryptografickou sílu v režimu WPA3-Enterprise (AES-256 v režimu GCM s SHA-384 jako HMAC) a stále vyžaduje použití CCMP-128 (AES-128 v režimu CCM) jako minimální šifrovací algoritmus v režimu WPA3-Personal. Bude mít tak možnost použít neprůstřelný 192bitový šifrovací algoritmus CNSA, který byl původně určen pro průmyslové, vládní či vojenské nasazení.

Zajímavou novinkou bude také možnost použít jedno zařízení ke konfiguraci druhého. To se hodí zejména v situaci, kdy 1 ze zařízení nemá displej ani klávesnici. V současné době je nutné připojit k zařízení počítač pomocí kabelu a nastavit mu parametry připojení k síti, což je pracné a nepohodlné. Nově bude stačit použít mobilní telefon nebo tablet a údaje tomuto zařízení předat pomocí WPA3. Zjednoduší se tím nastavování různých IoT zařízení, chytrých hodinek, žárovek, teplotních čidel a podobných přístrojů.

IPTV

IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu, aby zajistil lepší zážitek ze sítě, zejména pro aplikace jako je IPTV. Tato funkce se dozví, jaké skupiny vícesměrového vysílání jsou potřebné na konkrétních portech. Tím pádem vícesměrové vysílání směřuje pouze tam, kam má. Pokud se k tomuto portu nic nepřipojí, přepne jej sám přepínač. V kaskádovém prostředí se tak výrazně sníží provoz mezi přepínači.

Pokročilé funkce překladu adres (NAT)

Router AX20 s sebou přináší i pokročilé funkce překladu adres (NAT) - Port Forwarding, Port Triggering, UPnP a DMZ.

Port Forwarding, česky přesměrování portů, je metoda směrování portů z jednoho síťového uzlu na druhý. Typickým použitím je umožnění vnějšímu uživateli připojit se na port na soukromé adrese v lokální síti prostřednictvím směrovače, který podporuje technologii překladu síťových adres.

Port Triggering je specializovaná forma port forwardingu. Odchozí spojení na předem určeném portu („trigger port“) způsobí v případě aktivity odchozích portů, že příchozí provoz na specifické příchozí porty je dynamicky přesměrován na hostitele, který započal komunikaci. To umožňuje počítačů poskytovat služby, které obvykle vyžadují veřejnou adresu počítače.

Termín UPnP je odvozen od plug-and-play, což je technologie pro automatickou konfiguraci hardwarových zařízení připojených k počítači. Cílem UPnP sady protokolů je umožnit jednoduché připojení periferních součástí počítače a zjednodušit zavádění sítí v domácnostech i podnicích. UPnP definuje řídicí protokol zařízení postavených na komunikačních standardech.

Jméno DMZ je odvozeno z termínu „demilitarizovaná zóna“, což je oblast mezi státy, ve které nejsou povoleny žádné vojenské akce. Toto pojmenování je logické, protože se jedná o bezpečností opatření, fyzickou nebo logickou podsíť, která je z bezpečnostních důvodů oddělena od ostatních zařízení. Jejím účelem je přidání další bezpečnostní vrstvy v lokální síti. To znamená, že případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ, ale zbytek lokální sítě je v bezpečí.

Wi-Fi Router TP-link Archer AX20

Hlavní přednosti

 • TP-Link Archer AX20 je vybavený nejmodernější bezdrátovou technologií Wi-Fi 6 (802.11ax), která přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě
 • Technologie Wi-Fi 6 komunikuje s více daty a s více zařízeními pomocí revoluční technologie OFDMA a současně snižuje zpoždění
 • Vychutnejte si plynulé streamování, stahování a hraní her bez vyrovnávací paměti s rychlostí Wi-Fi 1,8 Gb/s
 • Zpětně kompatibilní – podporuje všechny předchozí standardy 802.11 a všechna zařízení Wi-Fi.
 • Výkonný 4jádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz zajistí hladkou komunikaci mezi routerem a všemi připojenými zařízeními
 • Rozsáhlé pokrytí – kombinace technologie beamforming, nezávislých FEM a 4 antén poskytuje soustředěný příjem vzdáleným zařízením
 • Technologie Target Wake Time sníží spotřebu energie vašich zařízení a prodlužuje životnost jejich baterie
 • Integrovaný USB 2.0 port usnadní sdílení souborů v síti nebo tvorbu soukromého cloudového úložiště
 • Snadné nastavení routeru během několika minut pomocí výkonné aplikace TP-Link Tether
 • Hlasové ovládání pomocí virtuální asistentky Amazon Alexa
 • Podpora protokolu IPv6 pro rozšíření adresního prostoru
 • Hladké streamování v HD – router podporuje IGMP Proxy / Snooping, Bridge a Tag VLAN pro optimalizaci streamování IPTV
 • Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu pro každého člena rodiny – blokace URL, časové limity a filtry obsahu
 • Guest Network poskytne vašim hostům oddělený přístup při zabezpečení hostitelské sítě
 • Funkce DMZ přidá další bezpečnostní vrstvy v lokální síti a vytvoří oddělenou fyzickou nebo logickou podsíť – případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ

Specifikace

 • Značka: TP-Link
 • Řada: Archer
 • Model: AX20
 • Určení: Wi-Fi Router
 • Typ routeru: Access point, Wifi Router

Hardware

 • CPU: 4jádrový procesor
 • Frekvence CPU: 1,5 GHz
 • Paměť RAM: 128 MB
 • Anténa: 4x pevná všesměrová anténa
 • Rozhraní: 1x WAN Port 1 000/100/10 MB/s, 4x LAN Port 1000/100/10 MB/s, 1x port USB 2.0
 • Podporované formáty oddílů: NTFS, exFAT, HFS +, FAT32
 • Externí napájení: 12 V / 1,5 A

Software

 • Výchozí IP adresa: 192.168.0.1
 • Výchozí jméno / heslo: admin / admin
 • Vlastní operační systém: bez OS
 • Systémové požadavky: Microsoft Windows 98SE / NT / 2000 / XP / Vista / 7/ 8 / 8.1 / 10, Mac OS, NetWare, UNIX, Linux
 • Požadavky na prohlížeč: Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 nebo jiný prohlížeč s podporou Java
 • Požadovaný modem: kabelový (koafiální) nebo DSL modem
 • Typy WAN: Dynamická IP, Statická IP adresa, PPPoE, PPTP, L2TP
 • DHCP: server, seznam klientů DHCP, rezervace adres
 • Dynamický DNS: DynDns, NO-IP, TP-Link Guest Network
 • NAT: Port Forwarding, Port Triggering, UPnP, DMZ

Bezdrátové vlastnosti

 • Pásma Wi-Fi: 2,4 GHz / 5 GHz
 • Wi-Fi standardy: IEEE 802.11ax/ac/n/a (5 GHz), IEEE 802.11ax/n/b/g (2,4 GHz)
 • Vysílací výkon CE: < 20dBm (2,4 GHz), < 23dBm (5,15 GHz až 5,25 GHz), < 30dBm(2,4 GHz & 5,15 GHz až 5,825 GHz)
 • Přenosové rychlosti pro WLAN (Wifi): 1201 + 574 MB/s
 • Přenosové rychlosti pro HUB/Switch: 1 GB/s
 • Podpora IPv6: Ano
 • Šifrování: WEP, WPA, WPA2, WPA3, WPA/WPA2-Enterprise (802.1x)
 • Zabezpečení sítě: SPI Firewall, Řízení přístupu, Vazba IP a MAC, Brána aplikační vrstvy
 • VPN server: OpenVPN, PPTP

Fyzické vlastnosti

 • Barva: černá
 • Hmotnost: 1,7 kg
 • Rozměry (Š x H x V): 26,02 x 3,86 x 13,5 cm

Obsah balení

 1. 1x Wi-Fi Router TP-Link Archer AX20
 2. 1x nabíjecí adaptér
 3. 1x kabel RJ-45
 4. 1x uživatelská příručka

Parametry

Barevné provedeníčerná
BaterieNe
Délka záruky (měsíce)36
ChipsetBroadcom
Konektor pro externí anténuNe
Konektor pro GPSNe
LED indikaceAno
ManagementwebOS + mobilní aplikace
Napájení12V 1A
Obsah baleníRouter, síťový adaptér, CD, patch kabel, návod
Operační módyAP, Router
Počet externích antén8
Počet portů LAN4
Počet portů WAN1
Pracovní pásmo2.4 + 5 GHz
ProcesorBroudcom 1,5GHz 3x jádra
Provedenístolní
Provozní prostředíVnitřní
Provozní teplota (°C)0-40
Rozměry š x v x h (mm)260,2 x 38,6 x 135
Rychlost LAN portů10/100/1000 Mbps
Rychlost WAN portů10/100/1000 Mbps
ŠifrováníWEP, WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise
Typ konektoru na anténuAnténa není odjímatelná
Typ LAN konektoruRJ-45
Typ WAN konektoruRJ-45
USB portAno
Velikost operační paměti [MB]256
WiFi specifikace802.11a/b/g/n/ax (WiFi 6)