SERVIS OTEVŘENO Po-Pá 9-12 13-16
Switch TP-Link TL-SG2008P Smart, 8x GLan, 4x PoE+, 62W
Switch TP-LINK TL-SG2008P Smart, 8x GLan, 4x PoE+, 62WSwitch TP-LINK TL-SG2008P Smart, 8x GLan, 4x PoE+, 62W
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Solidní a svižný obchod bez problému.

Ověřený zákazník

Switch TP-LINK TL-SG2008P Smart, 8x GLan, 4x PoE+, 62W

Výkonný PoE přepínač TP-LINK TL-SG2008P V3 má 8 GbE RJ-45 portů , kdy 4 z nich nabízejí podporu PoE+ (802.3at/af) s příkonem 30 W na port (celkové zatížení až 62 W). Tento desktopový switch tak přenáší data i napájení jediným kabelem přímo k danému koncovému zařízení – Wi-Fi AP , IP kamera , IP telefon , IP systém do autobusů nebo různé senzory pro…
Kód: 2948443PN: TL-SG2008PVýrobce: TP-LINKZáruka: 2 roky
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
3 399   včetně DPH
Cena bez DPH: 2 809 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem poslední 4 kusy
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)3.12. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)7.12. / od 160 Kč
Na výdejním místě (ČR)7.12. / od 120 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.

Popis produktu

Výkonný PoE přepínač TP-LINK TL-SG2008P V38 GbE RJ-45 portů, kdy 4 z nich nabízejí podporu PoE+ (802.3at/af) s příkonem 30 W na port (celkové zatížení až 62 W). Tento desktopový switch tak přenáší data i napájení jediným kabelem přímo k danému koncovému zařízení – Wi-Fi AP, IP kamera, IP telefon, IP systém do autobusů nebo různé senzory pro automatizaci budov či správu vozového parku. Funguje také s kabelovými zařízeními nepodporujícími PoE, jako jsou počítače, tiskárny a IPTV. Přepínací kapacita switche pak dosahuje až 16 GB/s a pakety se předávájí rychlostí až 11,9 Mpps. Jedná se tak o zcela univerzální doplněk pro rozšíření počítačové sítě v malých a středních firmách.

Přepínač nabízí vysoký výkon, řízení síťového provozu QoS na podnikové úrovni, užitečné strategie zabezpečení a bohaté funkce správy na 2. vrstvě. Řízení síťového provozu (QoS, L2 až L4) nabízí možnosti pokročilé řízení provozu pro plynulejší a rychlejší přenos vašich dat. Hladký provoz hlasových, datových a video služeb v jedné síti používá switch technologie QoS (Quality of Service). Správce snadno určí prioritu jednotlivým úkonům několika rychlými kroky v nastavení. Podpora Voice VLAN zajistí rychlejší a plynulejší provoz hlasových aplikací.

Auto MDI/MDI-X na všech portech eliminuje potřebu křížených kabelů nebo portů odchozího připojení. Funkce automatického vyjednávání (Auto-Negotiation) na každém portu snímá rychlost připojení síťového zařízení a inteligentně ji přizpůsobuje podle kompatibility. Funkce Storm Control chrání proti broadcastovým, multicastovým a neznámým unicastovým bouřím.

Snadno ovladatelné rozhraní webové správy GUI společně s podporou SNMP a RMON zrychlují nastavení a konfiguraci bez zbytečných prostojů. Podpora RMON umožní přepínači dotazovat se na cenné informace o stavu a odesílat pasti na neobvyklé události. Podporován je také hardwarový controller Omada (OC200 / OC300).

Desktopový switch pro váš domov i firmu

Kompaktní stolní switch TP-LINK TL-SG2008P je možné položit prakticky kamkoliv. Ať už ho chcete použít pro vaši domácí nebo podnikovou síť, s jeho umístěním si už nemusíte dělat starost. Kovový design vyhovuje potřebám všem potřebám rozličných uživatelů v jakémkoliv prostředí. Vejde se na stůl i poličku, dá se schovat do skříně či pod stůl nebo jej snadno připevníte na zeď. Při návrhu switche se myslelo na potřeby menších firemních sítí. Proto přepínač poskytuje maximální přenosovou rychlost 1 Gb/s a 4 porty s přepínací kapacitou 16 GB/s. Tyto parametry zaručují, že tento switch bude pro malou i střední firemní síť vždy skvělou volbou.

Konektory a podpora PoE

TL-SG2008P podporuje standardy 802.3af a 802.3at, kdy celkový maximální příkon dosahuje až na 62 W. Porty RJ45 1-4 slouží k automatické detekci připojených kompatibilních zařízení. Zbylé rozhraní slouží pro uplink (4x 10/100/1000 Mbps RJ45 a 2x 1000 Mbps SFP).

RJ-45 (1 Gb/s) – Rozhraní RJ-45 s maximální rychlostí jeden gigabit za sekundu představuje standardní rozhraní moderní počítačové sítě. Je vhodné pro většinu prostředí, kromě těch nejnáročnějších.

 • Počet RJ-45 (1 Gb/s): 8
 • Počet portů s podporou PoE: 4

PoE (Power over Ethernet) je funkce napájení i přenosu dat k připojenému zařízení pomocí jediného síťového kabelu. Navíc odpojí napájení na portu s nižší prioritou, čímž nabídne dostatek výkonu pro zařízení s vyšší prioritou a nedojde tak k přetížení switche. PoE vám ušetří námahu a náklady pro připojování dodatečných napájecích kabelů i starosti s nedostatkem elektrických zásuvek. Switch navíc umí tyto PoE porty automaticky detekovat a spolehlivě tak napájí všechna libovolná PD zařízení, která podporují standard IEEE 802.3af.

Vrstvy OSI modelu

Switch TP-LINK TL-SG2008P podporuje kompletní řadu funkcí na 2. vrstvě, včetně 802.1Q Tag VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, STP/RSTP/MSTP, řízení agregace linek a řízení toku 802.3x. Dále je vybaven pokročilými funkcemi pro správu sítě, např. detekce smyček, diagnostika kabelů a IGMP Snooping.

Switch TP-LINK TL-SG2428P kombinuje funkcionalitu klasického L2 switche s některými funkcemi routeru. Jinak řečeno, pracuje jak na druhé vrstvě (L2), tak i na třetí (L3) i čtvrté vrstvě (L4) v rámci OSI modelu. To v praxi znamená, že dokáže přepínat síťovou komunikaci podle fyzických (MAC) adres i směrovat podle IP adres. Switch poskytuje tabulku MAC adres o velikosti 8K.

Nejdůležitější funkce pro vaši síť

Každý switch je vybaven specifickou funkcionalitou, které je potřeba před koupí věnovat zvýšenou pozornost. Tyto funkce jsou zásadní pro to, aby switch TP-LINK TL-SG2008P splnil požadavky vaší sítě, a vy jste díky tomu byli naprosto spokojení.

QoS (Quality of Service) je technologie, která umožňuje upřednostnit určitý síťový provoz oproti jinému, což je užitečné pro zachování spolehlivosti kritických služeb v případě zahlcení sítě. Technologie QoS zajistí konzistentní rychlost prioritního provozu dle standardu 802.1p.

Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. To zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.

Funkce IGMP Snooping zajistí, aby switch inteligentně předával datový proud vysílání multicast pouze příslušným odběratelům, zatímco funkce IGMP Throttling & Filtering omezuje každého odběratele na úroveň portu, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu k datovému proudu multicast. Tato funkce se dozví, jaké skupiny vícesměrového vysílání jsou potřebné na konkrétních portech. Tím pádem vícesměrové vysílání směřuje pouze tam, kam má. Pokud se k tomuto portu nic nepřipojí, přepne jej sám přepínač. V kaskádovém prostředí se tak výrazně sníží provoz mezi přepínači. IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu, aby zajistil lepší zážitek ze sítě, zejména pro aplikace jako je IPTV.

Ethernet Flow Control (řízení toku) je mechanismus pro dočasné zastavení přenosu dat v počítačových sítích rodiny Ethernet. Cílem tohoto mechanismu je zajistit nulovou ztrátu paketů v případě přetížení sítě. Přepínač TP-Link TL-SG2008P podporuje tuto funkci a standard 802.1x. Dále nabízí pokročilou správu datového toku díky podpoře protokolů Data Center Bridging (DCB).

Přepojování zpráv (anglicky Store and forward) je v rámci počítačových sítích označení jednoho ze způsobů, jak jsou zprávy dopravovány sítí v případě, kdy odesilatel nemůže přímo komunikovat s příjemcem. Mezistanice nebo uzel ověří integritu dat před tím, než je odešle dál. To rapidně sníží zatížení sítě, protože chybná data jsou okamžitě zahozena. Jedná se o nejjednodušší způsob přepojování paketů, při kterém se paket nebo rámec začne vysílat do ostatních síťových segmentů, až když jej přepínač kompletně přijme z jednoho segmentu. 

Soukromá VLAN je technologie v počítačové síti známá také jako izolace portů (Isolation Mode). VLAN obsahuje porty přepínačů, které jsou omezeny tak, že mohou komunikovat pouze s daným „uplinkem“. Tento koncept byl primárně zaveden, protože počet síťových segregací (počet vlanů) v síťovém přepínači je obecně omezen na konkrétní číslo a všechny zdroje by mohly být využity ve vysoce škálovaných scénářích. Přepínač přeposílá všechny snímky přijaté ze soukromého portu na uplinkový port, bez ohledu na VLAN ID nebo cílovou MAC adresu. Rámce přijaté z uplinkového portu jsou přeposílány obvyklým způsobem.

Hlavní přednosti

 • Skvělý plug-and-play switch TP-Link TL-SG2008P V3 nabízí dokonalé řešení pro vaší domácí i firemní síť bez nutnosti konfigurace a instalace
 • Switch do každého prostředí – vejde se na stůl i poličku, do skříně či pod stůl nebo jej snadno připevníte na zeď
 • 8 portů s konektorem RJ45 s rychlostmi přenosu 10/100/1000 MB/s
 • 4 porty s podporou PoE přenáší data i napájení přes jeden kabel
 • Inteligentní správa napájení PoE+ (802.3af/at) s celkovým příkonem až 62 W (až 30 W na port)
 • Účinná technologie ušetří až 65% nákladů za spotřebovanou energii – 7,9W spotřeba energie bez připojeného PD / 69,7W spotřeba s 62W PD
 • Flexibilní nasazení pro zařízení podporující PoE – přístupové body (AP), IP kamery, IP telefony, IP systémy do autobusů nebo různé senzory pro automatizaci budov
 • Auto MDI/MDI-X na všech portech eliminuje potřebu křížených kabelů nebo portů odchozího připojení
 • Samostatná správa / management pomocí Web, CLI (konzolový port, Telnet, SSH), SNMP, RMON či Dual Image, který nabízí kompletní možnosti správy
 • Integrace do Omada SDN – Zero-Touch Provisioning (ZTP), centralizovaná správa přes cloud a inteligentní monitorování
 • Přehledné WebGUI rozhraní pro domácí i firemní prostředí a aplikace Omada pro snadnou správu
 • Podpora RMON umožní přepínači dotazovat se na cenné informace o stavu a odesílat pasti na neobvyklé události
 • Efektivní monitorování sítě prostřednictvím funkcí izolace portů, zrcadlení portů, prevence smyček a diagnostiky kabelů
 • Podpora IEEE 802.1p a DSCP QoS zajistí hladký provoz bez jakékoliv latence
 • Auto-negotation inteligentně upraví kompatibilitu a zoptimalizuje výkon
 • Podpora Flow Control dle standardu 802.3x zajistí nulovou ztrátu paketů v případě přetížení sítě
 • Bohaté funkce VLAN zvyšují zabezpečení sítě prostřednictvím segmentace provozu
 • Optimalizace hlasových a video aplikací – L2/L3/L4 QoS a IGMP snooping
 • IGMP Snooping sleduje vícesměrového vysílání na konkrétních portech – vysílání směřuje pouze tam, kam má
 • Static Routing (Statické směřování) pomáhá směrovat vnitřní provoz pro efektivnější využití síťových prostředků
 • Bezpečnostní funkce a technologie – IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication a další

Specifikace

 • Značka: TP-Link
 • Řada: JetStream
 • Model: TL-SG2008P V3
 • Určení: stolní přepínač (desktopový switch)
 • Certifikace: RoHS, CE, FCC

Management

 • Výchozí IP adresa: 192.168.0.1
 • Výchozí jméno a heslo: admin / admin
 • Signalizace LED: Power, Link/Act, PoE Status, PoE MAX
 • Režimy: Extend Mode, Priority Mode, Isolation Mode
 • Management: WebGUI, Telnet, CLI, SNMP v1/v2c/v3, RMON (1,2,3,9 group), MIBs, SYSLOG & Public MIBS, TFTP & Web, VCT
 • Pokročilé funkce: Omada Hardware Controller (OC200/OC300), Software Controller, Cloud-Based Controller, Automatic Device Discovery, Batch Configuration, Batch Firmware Upgrading, Intelligent Network Monitoring, Abnormal Event Warnings, Unified Configuration, Reboot Schedule, ZTP (Zero-Touch Provisioning)
 • MIBs: MIB II (RFC1213), Bridge MIB (RFC1493), P/Q-Bridge MIB (RFC2674), RMON MIB (RFC1757), Radius Accounting Client MIB (RFC2620), Radius Authentication Client MIB (RFC2618), Remote Ping, Traceroute MIB (RFC2925), TP-Link private MIBs

Výkon

 • Celkový výkon: 62 W
 • Počet portů: 8x GbE RJ-45
 • PoE: Ano (porty 1-4)
 • Podporované PoE-Out standardy: 802.3af, 802.3at
 • Šířka pásma: 16 GB/s
 • Rychlost směrování / předávání paketů: 11,9 Mpps
 • Jumbo Frame: 9 KB (9216 Bytes)
 • Packet Buffer: 4,1 Mbit
 • MAC Address Table: 8K, Auto-learning, Auto-aging
 • Vrstva OSI: L2 až L4

Protokoly a funkce

 • Potlačení smyček v topologii: STP / RSTP / MSTP
 • Vrtva L2 a L2+: Link Aggregation, Static Link Aggregation, 802.3ad LACP, Spanning Tree Protocol - 802.1d STP - 802.1w RSTP - 802.1s MSTP, TC Protect, BPDU Filter, Root Protect, Loopback Detection (Port,VLAN), 802.3x Flow Control, HOL Blocking Prevention, Port Mirroring, CPU Mirroring, One-to-One, Many-to-One, Tx/Rx/Both
 • L2 Multicast: IGMP v1/v2/v3 Snooping, IGMP Snooping Querier, IGMP Authentication, MLD v1/v2 Snooping, MLD Snooping Querier, Static Group Config, Limited IP Multicast, MVR, Multicast Filtering
 • Funkce a protokoly VLAN: 4K VLAN Groups, 802.1Q Tagged VLAN, MAC VLAN, Protocol Template 16, Protocol VLAN 16, Private VLAN, GVRP, VLAN VPN (Port-Based QinQ, Selective QinQ), Voice VLAN
 • Seznam řízení přístupu (ACP): Time-based ACL (230 Entries), MAC ACL (Source MAC, Destination MAC, VLAN ID, User Priority, Ether Type), IP ACL (Source IP, Destination IP, Fragment, IP Protocol, TCP Flag, TCP/UDP Port, DSCP/IP TOS, User Priority, Combined ACL, Packet Content ACL, IPv6 ACL, Policy (Mirroring, Redirect, Rate Limit, QoS Remark), ACL apply to Port/VLAN
 • Metoda ověřování: RADIUS, Secure Shell (SSH)
 • Bezpečnost: IP-MAC-Port Binding (512 Entries, DHCP Snooping, ARP Inspection, IPv4 Source Guard – 100 Entries), IPv6-MAC-Port Binding (512 Entries, DHCPv6 Snooping, ND Detection, IPv6 Source Guard – 183 Entries), DoS Defend, Static/Dynamic Port Security (až 64 MAC adres na port), Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control (kbps/ratio control mode), 802.1X (Port base authentication, Mac base authentication, VLAN Assignment, MAB, Guest VLAN, RADIUS), AAA (včetně TACACS+), Port Isolation, HTTPS (SSLv3/TLS 1.2), Secure Command Line (CLI) management ( SSHv1/SSHv2), IP/Port/MAC, PAP/EAP-MD5, MAB
 • Funkce QoS: 8 priority queues, 802.1p CoS/DSCP priority, Queue scheduling, SP (Strict Priority), WRR (Weighted Round Robin), SP + WRR, Bandwidth Control, Port/Flow based Rating Limiting, Smoother Performance, Action for Flows, Mirror, Redirect, Rate Limit, QoS Remark
 • IPv6: IPv6 Dual IPv4/IPv6, MLD Snooping, Pv6 ND, MTU, ICMP protokol verze 6, TCPv6/UDPv6, aplikace IPv6, DHCPv6 Client, Ping6, Tracert6, Telnet (v6), IPv6 SNMP, IPv6 SSH, IPv6 SSL, Http/Https, IPv6 TFTP
 • Standardy a protokoly: IEEE 802.3i, 802.3u, 802.3ab, 802.1ak, 802.1q, 802.3x, 802.3ad, 802.3af, 802.3at, 802.3z, 802.1p, 802.1d, 802.1w, 802.1s

Provedení

 • Provedení: rackmount, fanless
 • Počet ventilátorů: 0
 • Šasi: kov
 • Fyzický bezpečnostní zámek: Ano

Napájení a spotřeba energie

 • Výstup: 53,5 VDC / 1,31 A
 • Napájení: 100 – 240V AC, 50 / 60 Hz
 • Maximální spotřeba energie (bez PD): 7,9 W (220V / 50Hz)
 • Maximální spotřeba energie (s 62W PD): 69,7 W (220V / 50Hz)

Termoregulace a provozní teplota

 • Maximální rozptýlení tepla (bez PD): 26,95 BTU/h
 • Maximální rozptýlení tepla (s 62W PD): 237,82 BTU/h
 • Provozní teplota: 0 až 45 °C
 • Skladovací teplota: -40 až 70 °C

Fyzické vlastnosti

 • Hmotnost produktu: 589 g
 • Rozměry produktu (Š x V x H): 20,82 x 2,54 x 12,7 cm
 • Hmotnost balení: 940 g
 • Rozměry balení (Š x V x H): 23 x 7 x 28 cm

Obsah balení

 1. 1x dektopový switch TP-Link TL-SG2008P
 2. 1x napájecí kabel
 3. 1x instalační příručka
 4. 1x instalační CD
 5. 1x rackmount kit / sada pro upevnění
 6. 4x gumová noha

Parametry

Chlazeníbezvětrákové
LED ukazateleAno
Napájení100-240VAC, 50/60Hz
Počet RJ-45 portů8
Provozní teplota0°C - 40°C
Rozměry š x v x h (mm)208,2 x 25,4 x 127
Switchenastavitelné
Tabulka MAC adres8K