Switch TP-Link TL-SG1210MPE Easy Smart, 8x GLAN/PoE+, 1x GLAN, 1x SFP, 123W
Switch TP-LINK TL-SG1210MPE Easy Smart, 8x GLAN/PoE+, 1x GLAN, 1x SFP, 123WSwitch TP-LINK TL-SG1210MPE Easy Smart, 8x GLAN/PoE+, 1x GLAN, 1x SFP, 123WSwitch TP-LINK TL-SG1210MPE Easy Smart, 8x GLAN/PoE+, 1x GLAN, 1x SFP, 123WSwitch TP-LINK TL-SG1210MPE Easy Smart, 8x GLAN/PoE+, 1x GLAN, 1x SFP, 123WSwitch TP-LINK TL-SG1210MPE Easy Smart, 8x GLAN/PoE+, 1x GLAN, 1x SFP, 123W
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Tento obchod doporučuji

Ověřený zákazník

Switch TP-LINK TL-SG1210MPE Easy Smart, 8x GLAN/PoE+, 1x GLAN, 1x SFP, 123W

Výkonný PoE přepínač TP-LINK TL-SG1210MPE nabízí 8 GLAN/PoE portů , 1 klasický RJ-45 konektor pro LAN a 1 SFP/RJ-45 Combo port pro uplink . Tento desktopový switch dokáže přenášet napájení i data jediným kabelem přímo k danému koncovému zařízení. Přepínač je pak vhodný pro PC, notebooky, tiskárny, NAS úložiště, Wi-Fi AP , IP kamery , IP telefony , IP systémy do…
Kód: 3239112PN: TL-SG1210MPEVýrobce: TP-LINKZáruka: 2 roky
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
4 599   včetně DPH
Cena bez DPH: 3 801 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem posledních 5 kusů
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)23.9. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)27.9. / od 120 Kč
Na výdejním místě (ČR)29.9. / od 120 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.

Popis produktu

Výkonný PoE přepínač TP-LINK TL-SG1210MPE nabízí 8 GLAN/PoE portů, 1 klasický RJ-45 konektor pro LAN a 1 SFP/RJ-45 Combo port pro uplink. Tento desktopový switch dokáže přenášet napájení i data jediným kabelem přímo k danému koncovému zařízení. Přepínač je pak vhodný pro PC, notebooky, tiskárny, NAS úložiště, Wi-Fi AP, IP kamery, IP telefony, IP systémy do autobusů nebo různé senzory pro automatizaci budov a správu vozového parku. Jedná se tak o skvělý doplněk pro rozšíření počítačové sítě v malých i středních firmách či kdekoliv jinde, kde je zapotřebí propojit jednotlivé síťové prvky do hvězdicové topologie.

Výkonný PoE přepínač TP-LINK TL-SG1210MPE nabízí 8 GLAN/PoE portů, 1 klasický RJ-45 konektor pro LAN a 1 SFP/RJ-45 Combo port pro uplink

Tento kompaktní stolní switch je možné položit prakticky kamkoliv, ať už jej chcete použít pro vaši domácí nebo podnikovou síť, s jeho umístěním si už nemusíte dělat starost. Kovové šasi zvyšuje odolnost celého přepínače a rovněž vyhovuje všem potřebám rozličných uživatelů a také různorodým prostředím. Vejde se na stůl i poličku, dá se schovat do skříně či pod stůl nebo jej snadno připevníte na zeď.

Kompaktní stolní switch TL-SG1210MPE je použít pro vaši domácí nebo podnikovou síť při mnoha aplikacích

Navíc designové řešení bez ventilátoru zajistí tichý a ničím nerušený provoz, takže se můžete soustředit jen a pouze na svoji práci. Dalším bonusem je pak Plug-and-Play provedení, takže switch uvedete do provozu pouhým zapojením do vaší sítě bez potřeby instalace pomocných softwarů či ovladačů. Webové uživatelské rozhraní a softwarový nástroj Easy Smart Configuration Utility pak rapidně ulehčí počáteční nastavení i management switche, kdy přináší celou řadu užitečných funkcí, včetně stanovení priorit provozu a vylepšené QoS.

Webové uživatelské rozhraní a softwarový nástroj Easy Smart Configuration Utility pak rapidně ulehčí počáteční nastavení i management přepínače TL-SG1210MPE

Power over Ethernet

PoE (Power over Ethernet) je funkce napájení a přenosu dat do připojeného zařízení přes jediný síťový kabel. PoE vám tedy ušetří námahu a náklady pro připojování dodatečných napájecích kabelů i starosti s nedostatkem elektrických zásuvek. Switch automaticky detekuje a poskytuje požadovaný výkon pro vaše přístroje a chrání je před poškozením, kdy napájí všechna kompatibilní PD zařízení dle specifikací IEEE 802.3af a IEEE 802.3at.

Switch TL-SG1210MPE umožní současně napájet i přenášet dat do připojeného zařízení, jako je AP či IP kamera, přes jediný síťový kabel

Tento PoE přepínač také dokáže obnovit PD zařízení, jako jsou IP kamery a AP, když jsou offline nebo nereagují, což zaručuje stabilní provoz zařízení i bez nutnosti ručního monitorování a restartování. Navíc PoE odpojí napájení na portu s nižší prioritou, čímž nabídne dostatek výkonu pro zařízení s vyšší prioritou a nedojde tak k přetížení switche.

PoE odpojí napájení na portu s nižší prioritou, čímž nabídne dostatek výkonu pro zařízení s vyšší prioritou a nedojde tak k přetížení switche TL-SG1210MPE

Až 30 wattů na port

Zařízení umí na každém z prvních 8 RJ-45 portů přenést až 30 wattů k danému kompatibilnímu zařízení, kdy celkový maximální příkon dosahuje až na 123 W. Porty RJ45 1-8 slouží k přenosu dat, napájení a k automatické detekci připojených kompatibilních zařízení, rozhraní číslo 9 nalezne uplatnění pro stabilní LAN připojení a 10. port poslouží pro uplink (SFP).

RJ-45 (1 Gb/s) – rozhraní RJ-45 s maximální rychlostí 1 gigabit za sekundu představuje standardní rozhraní moderní počítačové sítě.

 • Počet GbE RJ-45 pro PoE: 8x
 • Počet GbE RJ-45 pro LAN: 1x

SFP/RJ-45 Combo (1 Gb/s) – kombinační port kompatibilní s SFP modulem a s klasickým metalickým RJ-45 kabelem je vhodný v situacích, kdy ve vaší síti vyžadujete větší flexibilitu.

 • Počet SFP/RJ-45 Combo (1 Gb/s): 1x
Switch TL-SG1210MPE umí na každém z 8 RJ-45 portů přenést až 30 wattů k danému kompatibilnímu zařízení, kdy celkový maximální příkon dosahuje až na 123 W

Vrstva L2

Switch TP-LINK TL-SG1210MPE pracuje na druhé vrstvě (L2) takzvaného OSI modelu. To znamená, že přepíná síťovou komunikaci podle fyzických (MAC) adres připojených zařízení. Díky tomu nabízí ve srovnání s L3 switchem výrazně nižší cenu. Dále je vybaven přepínací kapacitou 20 Gb/s a tabulkou MAC adres o velikosti 4K.

Nejdůležitější funkce pro vaši síť

Každý switch je vybaven specifickou funkcionalitou, které je potřeba před koupí věnovat zvýšenou pozornost. Tyto funkce jsou zásadní pro to, aby switch TP-LINK TL-SG1210MPE splnil požadavky vaší sítě, a vy jste díky tomu byli naprosto spokojení.

QoS (Quality of Service) je technologie, která umožňuje upřednostnit určitý síťový provoz oproti jinému, což je užitečné pro zachování spolehlivosti kritických služeb v případě zahlcení sítě. Technologie QoS zajistí konzistentní rychlost prioritního provozu dle standardu 802.1p.

Switch podporuje také VLAN, kdy zefektivnění využití aktivních intermediárních prvků sítě (v tomto případě přepínačů), ale též jejích prvků pasivních (kabeláže). VLAN slouží pro tvorbu logicky nezávislých virtuálních sítí v jedné fyzické síti, což usnadňuje správu sítě, zvyšuje její celkový výkon a podporuje také její zabezpečení. Oproti běžným podsítím dochází k rozdělení fyzické sítě na nižší úrovni.

IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu, aby zajistil lepší zážitek ze sítě, zejména pro aplikace jako je IPTV. Tato funkce se dozví, jaké skupiny vícesměrového vysílání jsou potřebné na konkrétních portech. Tím pádem vícesměrové vysílání směřuje pouze tam, kam má. Pokud se k tomuto portu nic nepřipojí, přepne jej sám přepínač. V kaskádovém prostředí se tak výrazně sníží provoz mezi přepínači.

Switch TL-SG1210MPE nabízí rozličné funkce, jako je například QoS, VLAN i IGMP Snooping

Storm Control proti zahlcení sítě nadměrným broadcast, multicast nebo neznámým unicast provozem umožňuje zařízení chytře monitorovat a řídit úrovně provozu. Tato funkce tedy upouští pakety všesměrového vysílání a vícesměrového vysílání i neznámých unicastových paketů, a pokud je překročena zadaná procentuální úroveň provozu, zabrání chybným paketům v degradaci sítě LAN vypnutím daného portu. Obdobnou funkcionalitu nabízí také Rate Limiting, který omezí rychlosti sloužící k ovládání toku provozu řadiče síťového rozhraní. Provoz, který je v souladu, je poslán, zatímco pakety přesahující tento limit jsou odmítnuty nebo zpožděny.

Přepojování zpráv (anglicky Store and forward) je v rámci počítačových sítích označení jednoho ze způsobů, jak jsou zprávy dopravovány sítí v případě, kdy odesilatel nemůže přímo komunikovat s příjemcem. Mezistanice nebo uzel ověří integritu dat před tím, než je odešle dál. To rapidně sníží zatížení sítě, protože chybná data jsou okamžitě zahozena. Jedná se o nejjednodušší způsob přepojování paketů, při kterém se paket nebo rámec začne vysílat do ostatních síťových segmentů, až když jej přepínač kompletně přijme z jednoho segmentu.

Hlavní přednosti

 • Plug-and-Play switch TL-SG1210MPE nabízí provoz bez nutnosti konfigurace a pomocných nástrojů
 • Webové rozhraní a softwarový nástroj ulehčí počáteční nastavení i management switche
 • Přepínač podporuje funkci Power over Ethernet dle protokolů IEEE 802.3af a IEEE 802.3at
 • PoE je funkce napájení a přenosu dat do připojeného zařízení přes jediný síťový kabel
 • Porty RJ45 1-8 slouží k přenosu dat, napájení a k automatické detekci kompatibilních zařízení
 • Inteligentní správa napájení PoE+ s příkonem až 30 W/port přínáší úsporu místa i zásuvek
 • Umožní flexibilní nasazení pro zařízení podporující PoE – AP, IP kamery, IP telefony a další zařízení
 • Switch se pyšní přepínací kapacitou 20 Gb/s a tabulkou MAC adres o velikosti 4K
 • Podpora IEEE 802.1p a DSCP QoS zajistí hladký provoz bez jakékoliv latence
 • Quality of Service je technologie, která umožňuje upřednostnit určitý síťový provoz oproti jinému
 • Funkce Auto-Negotation inteligentně upraví kompatibilitu a zoptimalizuje výkon
 • Přepojování zpráv (Store and forward) sníží zatížení sítě, protože chybná data jsou okamžitě zahozena
 • Storm Control a Rate Limiting umožní řídit úrovně provozu, kdy odmítají či zpožďují chybné pakety
 • Skvělé pokrytí Wi-Fi – switch spolupracuje s hardwarovými kontrolery Omada EAP
 • IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu – vhodné pro IPTV aplikace
 • Switch podporuje také VLAN, kdy zefektivnění využití aktivních i pasivních intermediárních prvků sítě
 • VLAN slouží pro tvorbu logicky nezávislých virtuálních sítí v jedné fyzické síti
 • VLAN usnadní správu sítě a zvýší její celkový výkon i její zabezpečení
 • Switch TP-LINK TL-SG1210MPE pracuje na druhé vrstvě (L2) takzvaného OSI modelu
 • Konstrukce bez ventilátoru garantuje tichý provoz za každé situace
 • Switch do každého prostředí – vejde se na stůl i poličku, do skříně či pod stůl a lze připevnit i na zeď

Specifikace

 • Značka: TP-Link
 • Model: TL-SG1210MPE
 • Určení: stolní přepínač (desktopový switch)
 • Certifikace: RoHS, CE, FCC

Management

 • Vzdálený management: softwarový nástroj, webové rozhraní
 • Software: TP-Link Easy Smart Configuration Utility v1.3.6.0 (ke stažení)
 • Podporovaný operační systém: Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
 • Webové rozhraní: TP-Link WebGUI (192.168.0.x)
 • Podporovaný webový prohlížeč: Microsoft IE, Google Chrome, Mozilla Firefox a další

Výkon

 • Vrstva OSI: L2
 • L2 funkce: IGMP Snooping V1/V2/V3, Link Aggregation, Port Mirroring, Cable Diagnostics, Loop Prevention
 • Tabulka MAC adres: 4K, Auto-learning, Auto-aging
 • Kapacita switche: 20 Gbps
 • Rychlost směrování: 14,9 Mpps
 • Jumbo rámec: 16 KB
 • Podporované standardy: IEEE 802.3i, 802.3u, 802.3ab, 802.3af, 802.3x, 802.1q, 802.1p, 802.3at, 802.3z

Fyzické rozhraní

 • Konektory: 8x GbE RJ-45 pro PoE, 1x GbE RJ-45 pro LAN, 1x SFP/RJ-45 Combo pro uplink
 • Podpora AUTO Negotiation: Ano
 • Podpora AUTO MDI/MDIX: Ano

Napájení

 • Podpora PoE: Ano (porty č. 1 až 8)
 • PoE protokoly: IEEE 802.3af/at
 • Výkon: až 30 W/port
 • Celkový výkon / PoE budget: 123 W
 • Výstup: 53,5 V / 2,43 A
 • Maximální spotřeba energie (bez PD): 7,66 W
 • Maximální spotřeba energie (s PD): 141,54 W
 •  Podpora PoE Auto Recorvery: Ano

Ostatní

 • Provedení: rackmount
 • Design: bez ventilátoru (fanless)
 • Fyzický bezpečnostní zámek: Ano
 • Maximální rozptýlení tepla (bez PD): 26,12 BTU/h
 • Maximální rozptýlení tepla (s 63W PD): 482,65 BTU/h
 • Provozní teplota: 0 až 40 ℃
 • Skladovací teplota: -40 až 70 ℃

Fyzické vlastnosti

 • Šasi: kov
 • Barva: černá
 • Hmotnost: 1,537 kg
 • Rozměry (Š x V x H): 20,9 x 2,6 x 12,6 cm
 • Hmotnost balení: 1,737 kg
 • Rozměry balení (Š x V x H): 22 x 5 x 15 cm

Obsah balení

 1. 1x switch TP-Link TL-SG1210MPE
 2. 1x 53,5 V / 1,31A DC adaptér
 3. 4x gumová stavěcí noha
 4. 1x instalační manuál

Parametry

Chlazeníbezvětrákové
Komunikační portyRJ 45
LED ukazateleAno
Napájení100-240VAC, 50/60Hz
Počet RJ-45 portů9
Počet SFP 1G slotů1
Provozní teplota0-40°C
Rozměry š x v x h (mm)209 x 26 x 126
StandardIEEE 802.3, 802.3u, 802.3x, 802.3af IEEE 802.3, 802.3u, 802.3x, 802.3af CSMA/CD, TCP/IP
Switche10/100/1000 Mbps
Switches POE
Typ komunikaceKabelová