Vážení zákazníci, při návštěvě prodejny prosím dodržujte doporučená bezpečnostní opatření, tj. vstupujte do prodejny jednotlivě a s ochranou dýchacích cest.
SFP+,10GBase-ER, SM, 1410nm, 10/40km, 14dB marže, CWDM
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Perfektní po všech stránkách

Ověřený zákazník

SFP+,10GBase-ER, SM, 1410nm, 10/40km, 14dB marže, CWDM

XtendLan MTB-LR40C41 Modul SFP+ pro 10Gbit Ethernet. LC duplexní konektor. Vlnová délka 1410 nm. Umožňuje využití CWDM. Lze objednat i libovolnou jinou vlnovou délku z CWDM rastru 1270nm-1450nm. Dosah 10km na běžném singlemódovém vlákně. Při provedení chromatické kompenzace vlákna lze dosáhnout 30-40km, viz. popis. Konverzní 10Gigabitový modul typu SFP+. Standard…
Kód: 2786333PN: XL-MTB-LR40C41Výrobce: XtendLanZáruka: 6 měsíců
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
14 299   včetně DPH
Cena bez DPH: 11 817 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem poslední 1 kus
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)již 10.6. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)11.6. / od 99 Kč
Na výdejním místě (ČR)12.6. / od 99 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.
Toto zboží je možné koupit pouze na IČ.

Popis produktu

XtendLan MTB-LR40C41

Modul SFP+ pro 10Gbit Ethernet. LC duplexní konektor. Vlnová délka 1410 nm. Umožňuje využití CWDM. Lze objednat i libovolnou jinou vlnovou délku z CWDM rastru 1270nm-1450nm. Dosah 10km na běžném singlemódovém vlákně. Při provedení chromatické kompenzace vlákna lze dosáhnout 30-40km, viz. popis.
Konverzní 10Gigabitový modul typu SFP+. Standard 1000Base-LR, IEEE802.3ae, 10Gbit/s. Duplexní LC konektor, pro singlemode vlákna. Rozšiřuje/konvertuje porty přepínačů a konvertorů s pozicí pro SFP+. Ekonomicky výhodný díky užití DFB laseru ve vysílači. Podpora většiny výrobců (Cisco, Dell, Planet, ...)

Moduly této řady se vyrábí ve 4 vlnových délkých s krokem 20nm, 1270-1450nm (O pásmo). Lze je kombinovat i s moduly v pásmu 1490-1620nm (E, S, C, L pásma).

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Typ modulu: SFP+

Konektor: LC duplex

Vlnová délka : 1410 nm

Typ vlákna: Singlemode

Dosah spojení: 10/40 km

Přenosová marže: 14 dB

Citlivost: -16 dBm

Přenosová rychlost: 10,3 Gb/s

Upozorňujeme na dosahové omezení single módového optického vlákna, které má Ethernetová komunikace pro rychlosti 10Gbps a rychlejší:
Pokud je použitá vlnová délka větší než 1330nm a vzdálenost větší než 10km nelze moduly s vysílači typu DFB použít bez provedení kompenzace chromatické disperze. Toto omezení se týká i tohoto modulu. Jeho výkonová marže sice dovoluje výpočtově jeho nasazení až na 40km, ale chromatická disperze vlákna toto znemožňuje. Modul s výkonovou marží 14dB je však výhodný pokud je trasa do 10km a je v ní provedeno nějaké zatlumení, typicky rozbočením v rozbarvovači, děliči apod.

Chromatická disperze je vlastnost single módového vlákna (typu G.652) a její kompenzaci lze provést pomocí speciálních chromatických kompenzátorů.
Pokud se nelze vyhnout použití vlnových délek nad 1330nm je ekonomičtějším než instalace chromatických kompenzátorů (tj. v r. 2016) použití modulů s vysílačem typu EML (což jsou automaticky moduly pro 1470-1610nm s 14dB a více - v naší nabídce např. XL-MTB-LR40C55, XL-MTB-LR80C55).

Technicky je chromatická tolerance pro EML vysílače kalkulována kolem 1600ps/nm zatímco pro DFB je dovoleno pouze 200ps/nm.

V praxi máme zaznamenáno, že pro instalace mezi 10km-30km lze moduly v řadě případů také použít (tj. bez provedení bez chromatické kompenzace) díky o něco lepším vlastnostem vláken než se ve výpočtech užívá, nicméně děje se tak na riziko a s vědomím uživatele!