Objektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FE
Objektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FE
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Klid, nečekám ve frontě. Mám to za rohem a co jsem rychle potřeboval (hard disk, flash disk, kabeláž atd.) měli.

Ověřený zákazník

Objektiv Tamron 50-400mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD pro Sony FE

Objektiv Tamron 50-400mm F/4,5-6,3 Di III VC VXD (model A067) vytváří zcela novou kategorii vysoce výkonných ultra-teleobjektivů se zoomem pro bezzrcadlovky. Díky osminásobnému poměru zoomu, který začíná na bezprecedentní ohniskové vzdálenosti 50 mm, má tento objektiv s bajonetem Sony E stejnou velikost jako běžné 100 - 400mm objektivy, přesto nabízí širší úhel záběru pro…
Kód: 3477681PN: A067SVýrobce: TamronZáruka: 6 měsíců
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
42 999   včetně DPH
Cena bez DPH: 35 536 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem posledních 5 kusů
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)4.10. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)6.10. / od 120 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.
Toto zboží je možné koupit pouze na IČ.

Popis produktu

Objektiv Tamron 50-400mm F/4,5-6,3 Di III VC VXD (model A067) vytváří zcela novou kategorii vysoce výkonných ultra-teleobjektivů se zoomem pro bezzrcadlovky. Díky osminásobnému poměru zoomu, který začíná na bezprecedentní ohniskové vzdálenosti 50 mm, má tento objektiv s bajonetem Sony E stejnou velikost jako běžné 100 - 400mm objektivy, přesto nabízí širší úhel záběru pro vynikající všestrannost. Navzdory vysokému poměru zvětšení je díky efektivnímu uspořádání speciálních optických členů zajištěna vysoká kvalita obrazu v celém rozsahu 50 - 400 mm. Objektiv je vybaven lineárním zaostřovacím mechanismem VXD, který nabízí vynikající tichost a rychlou odezvu, a patentovaným mechanismem stabilizace obrazu VC, který poskytuje všestranné možnosti pro všechny scénáře fotografování. Protože objektiv 50-400 mm F4, 5-6,3 poskytuje při zaostřování na blízko zvětšení až na polovinu životní velikosti, mohou si uživatelé vychutnat svět poloviční makrofotografie s možnostmi fotografování zblízka s minimální zaostřovací vzdáleností 0,25 m na ohnisku 50 mm. Velikost filtru je 67 mm, tedy stejná jako u většiny ostatních objektivů Tamron pro bezzrcadlovky, což poskytuje větší pohodlí při používání více objektivů. Objektiv je také vybaven ergonomickými prvky, které podporují pohodlné fotografování. Konektorový port, který se nachází na objektivu Tamron, poskytuje přístup k nástroji Tamron Lens Utility. Tento program nabízí nově funkci „Focus Limiter“.

Hlavní přednosti

 • Rozsah ohniskové vzdálenosti
 • Rychlé přibližování (rotace zoomu pouze o 75°)
 • Poloviční makro fotografie 1:2
 • Možnost individualizace přes Tamron Lens Utility
 • Antireflexní a high-tech vrstvy

Di III - Bezzrcadlové systémy

Tyto objektivy jsou určeny výhradně pro mirrorless fotoaparáty (neboli bezzrcadlovky) a nemohou být použity s digitálními zrcadlovkami.

Porovnání čoček Tamron od 17mm do 400 mm

VXD

Automatické zaostřování VXD je světovou premiérou: Je to první motor s lineárním zaostřováním, vyvinutý společností Tamron pro vynikající automatické zaostřování. Dva moduly VXD, které pracují v plovoucím systému a jsou ovládány elektronickými impulsy, zajišťují rychlé a přesné zaostření na blízké i vzdálené objekty. Nový motor také zaručuje vylepšené sledování AF, například při fotografování sportů. Automatické zaostřování funguje tak tiše, že můžete fotografovat i v situacích, které vyžadují naprostý klid a pohodu.

MR - Ochrana proti stříkající vodě

Objektivy Tamron mají plášť odolný proti povětrnostním vlivům, které optimálně chrání citlivý interiér před větrem a počasím. Robustní vnější plášť je účinně utěsněn proti vnikání vlhkosti ve všech kritických bodech (např. mezi zaostřovacím kroužkem a bajonetovým spojením). To zaručuje spolehlivý provoz i v těch nejnepříznivějších venkovních podmínkách fotografování.

Speciální optické členy XLD

Podobně jako LD zabraňuje chromatické aberaci a dalším vadám. XLD je však mnohem propracovanější systém, který je většinou používán u telezoomů.

Speciální optické členy LD

Barevná vada je častou vadou optiky, projevující se mnoha způsoby. Často hovoříme o takzvané chromatické aberaci, která se vyskytuje častěji u širokoúhlých objektivů. LD členy jsou vyrobeny ze speciálních optických skel s extrémně nízkým rozptylem světla, která efektivně kompenzují barevnou vadu, obzvláště patrnou při používání teleobjektivů v krajní poloze.

Porovnání objektivů Tamron

BBAR / BBAR G2

Povlak BBAR zabraňuje odrazu a rozptýlení světla dopadajícího na povrch čočky. Vyhnete se ztrátám jasu a kontrastu a zabráníte „duchům“. Povlak BBAR také přispívá k přirozenému podání barev. Od roku 2019 je používán pokročilý povlak BBAR G2.

Antireflexní a high-tech vrstva FLR

Fluoridový povlak trvale chrání přední čočku před kontaminací. Kapky oleje a vody nepřilnou k povrchu, který se proto velmi snadno čistí.

ASL - Asférické čočky

Zkratka „ASL“ (ASpherical Lens) označuje hybridní asférické prvky čočky. Opravují typické aberace zoomových objektivů, například sférické aberace (chyby ostrosti). Kromě toho můžete vyměnit několik dalších optických prvků, což umožňuje kompaktnější design a trvale vysokou kvalitu obrazu.

VC - Stabilizace obrazu

Tento mechanismus napomáhá udržet ostrý obraz v případě, že fotíme bez stativu nebo za špatných světelných podmínek.

ZL - Zámek zoomu

ZOOM LOCK (zámek zoomu) umožňuje uzamknutí na jakémkoliv ohnisku.

Tamron Lens Utility

Nový software „TAMRON Lens Utility“ byl vyvinut speciálně pro konfiguraci kompatibilních objektivů. TAMRON Lens Utility lze ovládat pomocí počítače připojením objektivu z jeho konektorového portu prostřednictvím USB-C kabelu TAMRON. Uživatelé mohou prostřednictvím objektivu přizpůsobovat funkce a aktualizovat firmware. Pomocí individuálního nastavení lze objektiv optimálně přizpůsobit příslušné situaci snímání, například fotografování nebo natáčení videa.

Specifikace

 • Značka: Tamron
 • Číslo produktu: A067S
 • Typ bajonetu: Sony FE
 • Optický zoom: 8x
 • Minimální ohnisková vzdálenost: 50 mm
 • Maximální ohnisková vzdálenost: 400 mm
 • Světelnost objektivu zoom: 4,5
 • Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 4,5
 • Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 6,3
 • Maximální clona (F): 22 - 32
 • Konstrukce objektivu: 24 členů / 18 skupin
 • Stabilizátor optický: Ano
 • Typ sluneční clony: HA067
 • Délka objektivu: 183,4 mm
 • Počet lamel clony: 9
 • Vhodný pro žánr: Krajina, Architektura, Sport, Zvířata, Street foto
 • Rozdělení podle ohniska: Ultra teleobjektiv
 • Vhodný pro formát snímače: Full-frame
 • Typ objektivu: Zoom
 • Minimální zaostřovací vzdálenost: 25 cm
 • Hmotnost: 1155 g
 • Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 • Průměr filtru: 67 mm

Obsah balení

 1. Objektiv
 2. Clona ve tvaru květu
 3. Krytka objektivu

Záruka 5 let

Společnost Tamron nabízí svým zákazníkům program s prodlouženou zárukou 2 + 3 roky. K obdržení speciálního záručního certifikátu musí být objektiv zakoupen prostřednictvím oficiálního prodejce společnosti Tamron. Pro uplatnění rozšířené záruky na 5 let je nezbytné doložení dokladu spolu s certifikátem o registraci.

Parametry

BajonetSony E
Délka objektivu (mm)210
Flag - Prodloužená zárukaZáruka 5 let
Hmotnost (g)1155
Kategorie objektivuZákladní
Konstrukce - počet členů24
Konstrukce - počet skupin18
Max. ohnisková vzdálenost (mm)400
Min. ohnisková vzdálenost (mm)50
Min. zaostřitelná vzdálenost (cm)25
Možnost upevnění na stativAno
Nejvyšší clonové čísloF32
Objektiv pro formátFull frame
Optická stabilizaceAno
OstřeníAutomatické (AF)
Průměr filtru (mm)67
Světelnost - nejdelší ohnisko6,3
Světelnost - nejkratší ohnisko4,5
Typ objektivuZoom objektiv