Objektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FE
Objektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FEObjektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FE
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Vše v naprostém pořádku.

Ověřený zákazník

Objektiv Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD pro Sony FE

Objektiv Tamron 20-40 mm F/2,8 , nejnovější inovace společnosti TAMRON, je bezkonkurenční nový standardní objektiv s rychlou clonou a zoomem, který lze snadno přenášet pro každodenní fotografování i natáčení videa. Objektiv je určen pro full-frame bezzrcadlovky Sony s bajonetem E-mount a byl vytvořen v úporné snaze o přenosnost obrazu, která je ideální pro každodenní použití.
Kód: 3539634PN: A062SVýrobce: TamronZáruka: 2 roky
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
29 799   včetně DPH
Cena bez DPH: 24 627 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem posledních 5 kusů
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)již 9.12. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)13.12. / od 120 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.

Popis produktu

Objektiv Tamron 20-40 mm F/2,8, nejnovější inovace společnosti TAMRON, je bezkonkurenční nový standardní objektiv s rychlou clonou a zoomem, který lze snadno přenášet pro každodenní fotografování i natáčení videa. Objektiv je určen pro full-frame bezzrcadlovky Sony s bajonetem E-mount a byl vytvořen v úporné snaze o přenosnost obrazu, která je ideální pro každodenní použití. Rozsah ohniskové vzdálenosti začíná od 20 mm na ultraširokoúhlém konci a pokrývá až 40 mm ve standardním rozsahu ohnisek a je nejmenší a nejlehčí ve své třídě. Objektiv 20-40 mm F/2,8 poskytuje nádherné snímky v celém rozsahu zoomu a skvěle se hodí pro fotografování i tvorbu vlogů a dalšího videoobsahu. Používá systém pohonu AF VXD, který využívá lineární motorický mechanismus ostření. Systém VXD se může pochlubit vynikající tichostí a svižným chodem a dosahuje vysokorychlostního a vysoce přesného automatického ostření. S minimální zaostřovací vzdáleností pouhých 0,17 m a maximálním poměrem zvětšení 1:3,8 na širokém konci poskytuje objektiv výjimečné možnosti fotografování z blízké vzdálenosti a nabízí další funkci široké makrofotografie.

Hlavní přednosti

 • Tiché ostření VXD
 • Rozsah ohniskové vzdálenosti
 • Stálá světelnost v celém rozsahu zoomu F/2.8
 • Váha a rozměry objektivu
 • Minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 17 cm

Di III - Bezzrcadlové systémy

Tyto objektivy jsou určeny výhradně pro mirrorless fotoaparáty (neboli bezzrcadlovky) a nemohou být použity s digitálními zrcadlovkami.

Objektiv Tamron na fotoaparátu Sony

VXD

Automatické zaostřování VXD je světovou premiérou: Je to první motor s lineárním zaostřováním, vyvinutý společností Tamron pro vynikající automatické zaostřování. Dva moduly VXD, které pracují v plovoucím systému a jsou ovládány elektronickými impulsy, zajišťují rychlé a přesné zaostření na blízké i vzdálené objekty. Nový motor také zaručuje vylepšené sledování AF, například při fotografování sportů. Automatické zaostřování funguje tak tiše, že můžete fotografovat i v situacích, které vyžadují naprostý klid a pohodu.

MR - Ochrana proti stříkající vodě

Objektivy Tamron mají plášť odolný proti povětrnostním vlivům, které optimálně chrání citlivý interiér před větrem a počasím. Robustní vnější plášť je účinně utěsněn proti vnikání vlhkosti ve všech kritických bodech (např. mezi zaostřovacím kroužkem a bajonetovým spojením). To zaručuje spolehlivý provoz i v těch nejnepříznivějších venkovních podmínkách fotografování.

Fotografie městské architektury focené objektivem Tamron

Speciální optické členy XLD

Podobně jako LD zabraňuje chromatické aberaci a dalším vadám. XLD je však mnohem propracovanější systém, který je většinou používán u telezoomů.

Speciální optické členy LD

Barevná vada je častou vadou optiky, projevující se mnoha způsoby. Často hovoříme o takzvané chromatické aberaci, která se vyskytuje častěji u širokoúhlých objektivů. LD členy jsou vyrobeny ze speciálních optických skel s extrémně nízkým rozptylem světla, která efektivně kompenzují barevnou vadu, obzvláště patrnou při používání teleobjektivů v krajní poloze.

BBAR / BBAR G2

Povlak BBAR zabraňuje odrazu a rozptýlení světla dopadajícího na povrch čočky. Vyhnete se ztrátám jasu a kontrastu a zabráníte „duchům“. Povlak BBAR také přispívá k přirozenému podání barev. Od roku 2019 je používán pokročilý povlak BBAR G2.

Fotografie jezera, hor a vesničky focené objektivem Tamron

Antireflexní a high-tech vrstva FLR

Fluoridový povlak trvale chrání přední čočku před kontaminací. Kapky oleje a vody nepřilnou k povrchu, který se proto velmi snadno čistí.

Tamron Lens Utility

Nový software "TAMRON Lens Utility" byl vyvinut speciálně pro konfiguraci kompatibilních objektivů. TAMRON Lens Utility lze ovládat pomocí počítače připojením objektivu z jeho konektorového portu prostřednictvím USB-C kabelu TAMRON. Uživatelé mohou prostřednictvím objektivu přizpůsobovat funkce a aktualizovat firmware. Pomocí individuálního nastavení lze objektiv optimálně přizpůsobit příslušné situaci snímání, například fotografování nebo natáčení videa.

Specifikace

 • Značka: Tamron
 • Číslo produktu: A062S
 • Typ bajonetu: Sony FE
 • Optický zoom: 2x
 • Minimální ohnisková vzdálenost: 20 mm
 • Maximální ohnisková vzdálenost: 40 mm
 • Světelnost objektivu zoom: 2,8
 • Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 2,8
 • Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 2,8
 • Maximální clona (F): 22
 • Konstrukce objektivu: 12 členů / 11 skupin
 • Stabilizátor optický: Ne
 • Typ sluneční clony: HA062
 • Délka objektivu: 86,5 mm
 • Počet lamel clony: 9
 • Vhodný pro žánr: Krajina, Architektura, Video, Street foto, Vlog
 • Rozdělení podle ohniska: Univerzální
 • Vhodný pro formát snímače: Full-frame
 • Typ objektivu: Zoom
 • Minimální zaostřovací vzdálenost: 17 cm
 • Hmotnost: 365 g
 • Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 • Průměr filtru: 67 mm

Obsah balení

 1. Objektiv
 2. Clona ve tvaru květu
 3. Krytka objektivu

Záruka 5 let

Společnost Tamron nabízí svým zákazníkům program s prodlouženou zárukou 2 + 3 roky. K obdržení speciálního záručního certifikátu musí být objektiv zakoupen prostřednictvím oficiálního prodejce společnosti Tamron. Pro uplatnění rozšířené záruky na 5 let je nezbytné doložení dokladu spolu s certifikátem o registraci.

Parametry

BajonetSony E
Délka objektivu (mm)210
Délka objektivu (mm)87
Flag - Prodloužená zárukaZáruka 5 let
Hmotnost (g)1155
Hmotnost (g)365
Kategorie objektivuZákladní
Konstrukce - počet členů24
Konstrukce - počet členů12
Konstrukce - počet skupin18
Konstrukce - počet skupin11
Max. ohnisková vzdálenost (mm)400
Max. ohnisková vzdálenost (mm)40
Min. ohnisková vzdálenost (mm)50
Min. ohnisková vzdálenost (mm)20
Min. zaostřitelná vzdálenost (cm)25
Min. zaostřitelná vzdálenost (cm)17
Možnost upevnění na stativAno
Nejvyšší clonové čísloF32
Nejvyšší clonové čísloF22
Objektiv pro formátFull frame
Optická stabilizaceAno
OstřeníAutomatické (AF)
Průměr filtru (mm)67
Světelnost - nejdelší ohnisko6,3
Světelnost - nejdelší ohnisko2,8
Světelnost - nejkratší ohnisko4,5
Světelnost - nejkratší ohnisko2,8
Typ objektivuZoom objektiv