Modem TP-Link Deco X20-4G LTE6 s WiFi routerem, AX1800, 2x GLAN, 1x GWAN, 1x slot SIM/ 574/1201Mbps
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Dobré ceny, ochotný personál.

Ověřený zákazník

Modem TP-LINK Deco X20-4G LTE6 s WiFi routerem, AX1800, 2x GLAN, 1x GWAN, 1x slot SIM/ 574/1201Mbps

Mesh systém TP-Link Deco X20-4G udržuje internetové připojení pomocí SIM karty a brány 4G+ modemu a následně jej šíří dále prostřednictvím Wi-Fi 6 technologie , která přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě. Systém využívá 1 a více jednotek k dosažení bezproblémového celoplošného Wi-Fi pokrytí , čímž eliminuje slabé oblasti signálu jednou…
Kód: 3440510PN: DECO X20-4G(1-PACK)Výrobce: TP-LINKZáruka: 2 roky
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
6 699   včetně DPH
Cena bez DPH: 5 536 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)30.6. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)4.7. / od 120 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.

Popis produktu

Mesh systém TP-Link Deco X20-4G udržuje internetové připojení pomocí SIM karty a brány 4G+ modemu a následně jej šíří dále prostřednictvím Wi-Fi 6 technologie, která přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě. Systém využívá 1 a více jednotek k dosažení bezproblémového celoplošného Wi-Fi pokrytí, čímž eliminuje slabé oblasti signálu jednou provždy. Jednotky tedy spolupracují na vytvoření jednotné domácí či firemní sítě s jednotným názvem, kdy automaticky zvolí nejlepší možné spojení, když se právě pohybujete po dané oblasti.

Kvalitního internetového připojení je s tímto Mesh systémem možné dosáhnout všude tam, kde je dostupná mobilní síť 4G/LTE, a navíc je zpětně kompatibilní s 3G technologii s nižší rychlostí. Lze tak signálem pokrýt odlehlé chaty, chalupy, farmy, pergoly nebo sklady. Samostatná jednotka Deco X20-4G pak dokáže pokrýt až 200 m², při využití 2 jednotek pokrytí stoupne na skvělých 370 m². a pokud si pořídíte rovnou 3 jednotky, získáte dosah až na 538 m².

S podporou standardu 802.11ax (Wi-Fi 6) dosáhnete přenosové rychlosti až 574 MB/s v 2,4GHz pásmu, až 1 201 MB/s při 5GHz pro různorodé aplikace všeho druhu. Díky 4 paralelním streamům však může zařízení dosahovat rychlosti až 1,8 GB/s při souběžném 2pásmovém připojení. Směrovač dále nabízí také 3 porty GbE RJ-45 pro LAN/WAN, které jsou ideální například pro herní konzole, IPTV a další obdobné aplikace, které vyžadují vysokou stabilitu připojení.

Přístroj využívá moderní technologie BSS Color a Beamforming, které eliminují nežádoucí mrtvé zóny. Beamforming sleduje díky soustavě antén umístění bezdrátových zařízení v síti a vždy usměrní WiFi signál přímo na tato zařízení. Tato chytrá distribuce signálu cíleně zesiluje bezdrátový signál a zvyšuje tak jeho stabilitu. BSS Coloring zase umožňuje hustší umístění AP pracujících na stejné frekvenci, kdy rozlišuje mezi 63 „barvami“ AP. Díky BSS Coloringu je možné efektivněji využívat techniku CSMA/CA v hustých sítích, kdy stále někdo vysílá.

Kombinace technologií OFDMA a MU-MIMO pak zastřešuje nejúčinnější připojení Wi-Fi za každé situace. Technologie OFDMA rozděluje zdroj pásma na menší části, zatímco MU-MIMO umožní komunikaci více zařízení současně bez jakéhokoliv zpoždění. Kvadraturní amplitudová modulace (QAM) s konstelací 1024 potlačuje ISI a zároveň rapidně zvyšuje úroveň spektrální účinnosti, což je parametr dávající do vztahu hodnotu přenosové rychlosti a potřebnou šířku kmitočtového pásma. Zařízení pak bylo přísně testováno, kdy zvládlo obstarat připojení pro více než 150 zařízení bez jakéhokoliv pádu výkonu.

Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. Mesh systém Deco X20-4G tak zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.

Deco X20-4G přináší širokou škálu funkcí i prémiovou hardwarovou výbavu pro počítačové hráče, která se postará o to, že už nikdy nebudete muset řešit lagy, ztrátu kvality nebo dokonce odpojení ze hry, které by vám zhatilo váš těžce vypracovaný herní progres či nahrávání videí. Výkonný 4jádrový procesor značky Broadcom o taktu až 1 GHz pak generuje minimální latenci v síti i při vysokém přenosovém zatížení. Na každé kliknutí na odkazy na webové stránky a online přehrávání na vašem notebooku a telefonu tak reaguje mnohem rychleji než běžné směrovače. 

Se šikovnými funkcemi vám pomůže speciálně navržená aplikace TP-LINK Deco, která je dostupná zdarma. Společně s ní získáte praktické nástroje pro management vaší sítě, kdy můžete vzdáleně nastavovat různorodé síťové charakteristiky prostřednictvím chytrých telefonů s operačním systémem Android či iOS. Mobilní aplikace vás navíc upozorní na veškeré dostupné aktualizace firmwarů, abyste měli jistotu, že vaše Wi-Fi síť využívá nejlepší a nejpokročilejší protiopatření.

Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu pro každého člena rodiny. Úrovně filtrů a časové limity pomohou s kontrolou těch nejmenších, kdy můžete blokovat určité URL adresy nebo naplánovat časy, kdy se zařízení pro děti může připojit k internetu. Pomocí QoS (Quality of Service) zase vyberete zařízení nebo činnosti, které chcete upřednostnit ve své síti. Pouhými několika klepnutími se ujistíte, že váš notebook nebo streamovaný film je na prvním místě v rámci vaší sítě. Aplikaci nechybí také podpora hlasových příkazů, které můžete mesh systému udílet pomocí virtuálního asistenta Amazon Alexa.

Bezpečnost především

Tento Wi-Fi Mesh systém vás potěší také celou řadou drobností, kdy můžete rovněž počítat s pokročilým zabezpečením, včetně vestavěného antiviru, řady funkcí systému TP-Link HomeCare a nejnovějšího bezpečnostního protokolu WPA3, aby byly vaše informace zabezpečeny před hackery.WPA3 nahrazuje původní WPA2 Pre-Shared Key (PSK) za Simultaneous Authentication of Equals (SAE) pro ochranu před útokem s reinstalací klíče, jako je jako například KRACK. Udrží vaše zařízení zabezpečené při připojování k bezdrátovému přístupovému bodu, kdy je SAE účinnou ochranou proti offline dictionary útokům.

Šifrování WPA3 přináší nové funkce, které uživateli zjednoduší zabezpečení Wi-Fi sítě a zároveň umožňují robustnější ověřování a poskytují zvýšenou kryptografickou sílu pro vysoce citlivé údaje, jako je vaše bankovnictví či herní účty, do kterých jste věnovali svůj čas i peníze. Nový standard používá neprůstřelný 192bitový šifrovací algoritmus CNSA, který byl původně určen pro průmyslové, vládní či vojenské nasazení.

Zajímavou novinkou je možnost použít jedno zařízení ke konfiguraci druhého, což se hodí zejména v situacích, kdy 1 ze zařízení nemá displej ani klávesnici. V současné době je nutné připojit k zařízení počítač pomocí kabelu a nastavit mu parametry připojení k síti, což je pracné a nepohodlné. Nově bude stačit použít mobilní telefon nebo tablet a údaje tomuto zařízení předat pomocí WPA3, čímž se výrazně zjednoduší nastavování různých IoT zařízení, chytrých hodinek, žárovek, teplotních čidel a podobných přístrojů.

Hlavní přednosti

 • Jednotka TP-Link Deco X20-4G se postará o bezproblémové připojení ve vaší domácnosti či v sídle společnosti
 • Využívá více jednotek k dosažení celoplošného Wi-Fi pokrytí, čímž eliminuje slabé oblasti signálu jednou provždy
 • 4jádrový procesor Qualcomm s maximálním taktem až 1 GHz zajistí hladkou komunikaci za každé situace
 • Mesh systém TP-Link Deco X20-4G je vybavený nejmodernější bezdrátovou technologií Wi-Fi 6 (802.11ax)
 • Zpětně kompatibilní – podporuje všechny předchozí standardy 802.11 a všechna zařízení Wi-Fi
 • Rychlost přenosu dat dosahuje až na 574 MB/s v 2,4GHz pásmu, až 1,2 GB/s při 5GHz
 • Mesh systém poskytuje rychlost až 1,8 GB/s při souběžném 2pásmovém připojení
 • Wi-Fi 6 přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě oproti přechozí generaci
 • Tento Mesh systém je zaměřen na dramatické zlepšení kapacity a efektivity v prostředích s hustým provozem
 • Připojit můžete až 150 zařízení bez jakéhokoliv snížení výkonu – zařízení bylo přísně otestováno výrobcem
 • Kombinace technologií Beamforming a BSS coloring poskytuje soustředěný příjem vzdáleným zařízením
 • Podpora protokolu IPv6 pro rozšíření adresního prostoru otevírá všechny možnosti internetu
 • Mest systém Deco X20-4G se pyšní 3 GbE konektory RJ-45 pro LAN/WAN připojení
 • Kabelové připojení je mnohem spolehlivější než Wi-Fi, takže je vhodné pro náročné aplikace
 • Lokální síť poslouží pro rychlé a stabilní připojení vašeho PC, Smart TV či herní konzole k internetu
 • Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu podle zařízení – vhodné pro firmu i domácnost
 • Guest Network poskytne vašim hostům oddělený přístup při zabezpečení hostitelské sítě
 • Nejvyšší stupeň ochrany – bezpečnostní protokol WPA3 používá neprůstřelný 192-bitový šifrovací algoritmus CNSA
 • Algoritmus slibuje bezpečnější zabezpečení heslem WiFi i vylepšenou ochranu proti útokům hackerů
 • 192-bitový šifrovací algoritmus CNSA byl původně určen pro průmyslové, vládní či vojenské nasazení
 • Snadné nastavení vaší sítě proběhne během několika minut pomocí přehledné aplikace TP-Link Deco
 • Hlasové ovládání pomocí virtuální asistentky Amazon Alexa maximálně usnadní provoz tohoto Mesh systému

Specifikace

 • Značka: TP-Link
 • Řada: Deco
 • Model: X20-4G (1-pack)
 • Určení: Wi-Fi Router / Mesh systém
 • Operační módy: Wi-Fi Router, 3G/4G Router, Access Point
 • Certifikace: CE, EAC, FCC, IC, RoHS, RCM

Hardware

 • Čipová sada: Qualcomm Networking Pro 400
 • Počet jader: 4x ARM Cortex A53
 • Frekvence: 1 GHz
 • Operační paměť RAM: 4 GB
 • Interní paměť ROM: 1 GB
 • Anténa: 2x LTE, 2x Wi-Fi

Software

 • Vlastní operační systém: bez OS
 • Požadovaný OS: Microsoft Windows 98SE / NT / 2000 / XP / Vista / 7/ 8 / 8.1 / 10, Mac OS, NetWare, UNIX, Linux
 • Požadavky na prohlížeč: Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 nebo jiný prohlížeč s podporou Java
 • Požadovaný modem: kabelový (koafiální) nebo DSL modem
 • Management: mobilní aplikace Deco
 • Požadovaný mobilní OS: Android 4.4+, iOS 9.0+
 • Podpora hlasového ovládání: Amazon Alexa

Síťové vlastnosti

 • Pásma Wi-Fi: 2,4 GHz / 5GHz
 • Wi-Fi standardy: IEEE 802.11ax/ac/n/a (5 GHz), IEEE 802.11ax/n/b/g (2,4 GHz)
 • Vysílací výkon CE: < 20dBm (2,4 GHz), < 30dBm (5 GHz)
 • Přenosové rychlosti pro WLAN (Wi-Fi): 1201 / 574 MB/s
 • Kombinovaná přenosová rychlost: až 1,8 GB/s
 • Pokročilé technologie: MU-MIMO, OFDMA, 1024-QAM, BSS Color, Auto Path Selection, Self-Healing, AP Steering, Band Steering, Beamforming
 • Podpora IPv6: Ano
 • Mesh protokoly: IEEE 802.11k/v/r
 • Šifrování: WEP, WPA, WPA2, WPA3, WPA/WPA2-Enterprise (802.1x)
 • Zabezpečení sítě: SPI Firewall, Řízení přístupu, Vazba IP a MAC, Brána aplikační vrstvy
 • VPN server: OpenVPN, PPTP
 • DHCP: server, klient
 • Typy WAN: Dynamická IP, Statická IP adresa, PPPoE, L2TP, PPTP
 • Fyzické rozhraní: 3x GbE RJ-45 (pro LAN/WAN)

Napájení

 • Vstup: 100 až 240 V / 0,6 A
 • Výstup: 12 V / 1,5 A
 • Frekvence: 50 / 60 Hz

Prostředí

 • Provozní teplota: 0 až 40 ℃
 • Skladovací teplota: -40 až +70 ℃
 • Provozní vlhkost: 10 až 90 %
 • Skladovací vlhkost: 5 až 90 %

Fyzické vlastnosti

 • Barva: bílá
 • Hmotnost: 589 g
 • Rozměry (Š x V x H): 10,5 x 16,7 x 10,5 cm
 • Hmotnost balení: 0,9 kg
 • Rozměry balení (Š x V x H): 15 x 20 x 15 cm

Obsah balení

 1. 1x Mesh jednotka DECO X20-4G
 2. 1x napájecí adaptér
 3. 1x síťový kabel s konektorem RJ-45
 4. 2x adaptér ze SMB na SMA
 5. 1x průvodce rychlou instalací

Parametry

AKCE - banner na detailu CZ pentaGARANCE doručení do Vánoc
AKCE - banner na detailu SK penta<p><strong>GARANCIA</strong> dorucenia do Vianoc</p>
Barevné provedeníbílá
BaterieNe
Délka záruky (měsíce)36
Hmotnost (kg)0,589
ChipsetQualcomm Networking Pro 400
Konektor pro GPSNe
LED indikaceAno
Managementmobilní aplikace
Max. přenosová rychlost 5 / 2,4 GHz (Mb/s)1802 + 1201 + 574
Napájení12V/1,2A
Obsah baleníDeco, RJ45 kabel, Power Adapter, stručný návod, Micro to Standard SIM Card Adapter, Nano to Standard SIM Card Adapter
Operační módyAP, Router
Počet interních antén2
Počet portů LAN2
Počet portů WAN1
Podpora 4G/LTEAno
Pracovní pásmo2.4 + 5 GHz
Provedenístolní
Provozní prostředíVnitřní
Provozní teplota (°C)0-40
Rozměry š x v x h (mm)105 x 167 x 105
Rychlost LAN portů10/100/1000 Mbps
Rychlost WAN portů10/100/1000 Mbps
ŠifrováníWPA3
Typ LAN konektoruRJ-45
Typ WAN konektoruRJ-45
Typ WAN spojeníGSM
USB portNe
Velikost operační paměti [MB]4096
Vysílací výkon 2,4 GHz (dBm)20
Vysílací výkon 5 GHz (dBm)30
WiFiAno
WiFi specifikace802.11a/b/g/n/ac