Filtr Quell Disruptor™ pro filtrační jednotky
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Recenze spokojených zákazníků:

Vse super

Ověřený zákazník

Filtr Quell Disruptor™ pro filtrační jednotky

Filtrační patrona Disruptor™ je druhým stupněm filtrace ve filtračních zařízeních Quell . Jedná se o nejúčinnější filtr dostupný na trhu . Využívá proces zvaný elektroadsorpce, který při kontaktu s vodou vytváří elektrické pole. Odstraňuje a eliminuje téměř všechny nečistoty. Jedinečný Disruptor Disruptor™ - jedinečná filtrační technologie , která není přímo srovnatelná…
Kód: 3181100PN: QU-DRCZáruka: 2 roky
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.Více informací…
1 699   včetně DPH
Cena bez DPH: 1 404 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456
Skladem poslední 2 kusy
Kdy zboží dostanu?termín / cena přepravy
Na prodejně v Olomouci (po objednání)29.7. / ZDARMA!
Přepravní službou (ČR)2.8. / od 120 Kč
Na výdejním místě (ČR)3.8. / od 120 Kč
Uvedený termín je průměrná doba doručení uvedenou službou.

Popis produktu

Filtrační patrona Disruptor™ je druhým stupněm filtrace ve filtračních zařízeních Quell. Jedná se o nejúčinnější filtr dostupný na trhu. Využívá proces zvaný elektroadsorpce, který při kontaktu s vodou vytváří elektrické pole. Odstraňuje a eliminuje téměř všechny nečistoty.

Jedinečný Disruptor

Disruptor™ - jedinečná filtrační technologie, která není přímo srovnatelná s žádnou jinou filtrační technologií. Odstraňuje z vody více nečistot než jakýkoli jiný mechanický filtr, přičemž do vody nepřidává nic a zadržuje v ní potřebné minerály.

Původ v NASA

Voda se stává na Zemi stále vzácnějším zbožím, ale ve vesmíru byla vždy „neocenitelná“. Přestože voda ve vesmíru má svou cenu a je opravdu vysoká - jediný galon vody vložený na oběžnou dráhu Země stojí více než 83 000 $.

Navzdory inovacím NASA, které umožňují astronautům získávat pitnou vodu z vlastní moči a potu a které jednoho dne mohou extrahovat vodu z podzemních ledovců na Marsu, je nepravděpodobné, že by dostupnost vody ve vesmíru překročila její potřebu. Proto jsou metody recyklace a čištění vody jedním z hlavních zájmů NASA. Společnosti Argonide (USA) a Ahlstrom-Munksjö (Finsko) zabývající se výzkumem v oblasti nanomateriálů vyvinuly jedinečné filtrační médium, revoluční v čištění vody - Disruptor™. Až donedávna byl používán výhradně NASA a ke komerčnímu použití byl uveden teprve před několika lety. Filtrační médium Disruptor™ se vyrábí v USA.

Technologie

Základem filtračního média Disruptor™ jsou vlákna nanoaluminy vyrobená z boehmitového materiálu o průměru asi 2 nanometry (pro srovnání, list papíru je tlustý 100 000 nanometrů). Povrch vláken je 500 m2 na gram.

Vlákna s krystalickou strukturou vytvářejí kladný elektrický náboj, když jimi protéká voda. Většina nečistot má negativní elektrický náboj, a proto je přitahována a inaktivována nanoaluminou. Tento proces se nazývá elektroadsorpce. Díky této vlastnosti je jediná vrstva média schopna odstranit více než 99,9% částic, i když má velikost pórů asi 2 mikrony. Velikost pórů filtračního média ve vztahu k částicím, které eliminuje, znamená, že Disruptor™ dosahuje zrna filtračního média: vysoký průtok (nízký pokles tlaku) a současně vysoká schopnost zadržovat nečistoty.

Filtrační kapacita Disruptoru je zvýšena vrstvou práškového aktivního uhlí (k odstranění pachů a dochuti ve vodě) a také vrstvou antimikrobiálního dezinfekčního stříbra (k zabránění růstu bakterií ve filtru).

Co Disruptor odstraňuje z vody?

Disruptor™ je skutečně jedinečná filtrační technologie, která stejně jako uhlíkové filtry snižuje chlor, odstraňuje pachy z vody a zlepšuje její chuť. Kromě toho odstraňuje patogeny a další kontaminující látky z vody, jako jsou bakterie, viry, cysty, parazity, endotoxiny, zbytky léčiv, těžké kovy (olovo, železo, měď).

Disruptor™ zadržuje minerály ve vodě, a proto není nutné mineralizovat filtrovanou vodu jako při reverzní osmóze. Disruptor™ neodstraňuje dusičnany ani rozpustné soli z vody a není vhodný pro filtraci mořské vody.

Další výhody filtrační technologie Disruptor™

Kromě vysoké filtrační kapacity je důležitou výhodou Disruptoru schopnost filtrovat nejen pod tlakem, ale také bez tlaku vody , tzv. gravitační filtrační metoda. To umožňuje jeho použití ve filtračních konvicích nebo turistických lahvích.

Úspora elektřiny

Odstranění virů z vody obvykle vyžaduje použití ultrafiltrace (UF) nebo reverzní osmózy (RO), což jsou filtrační metody, které k získání vysokého tlaku vody často vyžadují elektrickou energii. Disruptor™ nepotřebuje pro svůj provoz elektřinu kvůli vysokému průtoku a vysoké schopnosti zadržovat nečistoty. To také vylučuje činnosti údržby a minimalizuje prostorové požadavky na filtrační zařízení.

Úspora vody

Technologie membránové filtrace (UF, RO) musí filtrační membránu neustále omývat, protože se rychle zanáší. Vytváří se tak množství odpadních vod, které se vypouštějí do kanalizace. Na jeden litr filtrované vody utratíte v průměru čtyři litry odpadní vody. Disruptor™ je jednou z udržitelných technologií, protože pracuje bez produkce odpadu a šetří tak vodu a životní prostředí.

Quell and Disruptor™

Všechna filtrační zařízení Quell používají technologii Disruptor™, aby vám poskytla nejčistší možnou vodu, ať ji potřebujete kdekoli.

Hlavní přednosti

  • jedinečná filtrační technologie
  • snižuje chlor, odstraňuje pachy z vody a zlepšuje její chuť
  • kapacita zvýšena vrstvou práškového aktivního uhlí
  • nepotřebuje elektrickou energii
  • úspora vody
  • šetrný k životnímu prostředí