Dům a zahrada  Bydlení a doplňky  Elektroinstalace  Termostat příložný TC11C SALUS elektronický
Termostat příložný TC11C SALUS elektronický

Termostat příložný TC11C SALUS elektronický

Kód: 1031529
Termostat příložný TC11C SALUS elektronický Termostat TC 11 s příložným čidlem a Antystopem pro oběhová čerpadla Elektronický termostat pro oběhová čerpadla topných systémů, který zapíná nebo vypíná čerpadlo v závislosti na přednastavené teplotě. Přístroj zajišťuje cirkulaci vody v otopných systémech s plynovým nebo uhelným kotlem, který…
Česká
distribuce!
Záruka spotřebitel / ostatní
2 roky / 6 měsíců
1 120,– 
926,– Kč bez DPH
Skladem
Po objednání bude zboží dodáno:
Na prodejně v Olomouci již zítra.ZDARMA!
Přepravní službou již 23.11.od 99 Kč
Na výdejním místě již 27.11.od 64 Kč
Nákup po telefonu
+420 587 407 456

Popis produktu

Termostat příložný TC11C SALUS elektronický


Termostat TC 11 s příložným čidlem a Antystopem pro oběhová čerpadla

Elektronický termostat pro oběhová čerpadla topných systémů, který zapíná nebo vypíná čerpadlo v závislosti na přednastavené teplotě. Přístroj zajišťuje cirkulaci vody v otopných systémech s plynovým nebo uhelným kotlem, který není vybaven samostatnou jednotkou pro ovládání čerpadla. Teplotní snímač zaznamenává teplotu ohřáté vody, která je do otopného systému dodávána kotlem.

TC 11C je narozdíl od modelu 11 vybaven systémem Antystop, který chrání rotor čerpadla před zatuhnutím či zanesením při nečinnosti (například mimo topnou sezónu). V průběhu netopné sezóny vestavěný procesor přístroje TC 11C spustí každých 14 dní čerpadlo po dobu 30 vteřin. Aby byla tato funkce aktivní, přístroj nesmí být v průběhu netopné sezón vypnut.

V centrálních topných systémech s uhelným kotlem zajistí přístroj vypnutí čerpadla, jakmile dojde k vyhasnutí ohně. V topných systémech s kotlem pro ohřev vody musí být teplota nastavovaná na přístroji TC 11 / 11C nižší, než teplota snímaná tepelným čidlem přístroje. Pro zamezení srážení vody na povrchu kotle při ohřevu (tzv. „pocení kotle“), musí být teplota nastavená otočným spínačem vyšší než teplota rosného bodu v místnosti.

Stav přístroje ukazují dvě LED diody:
Zelená LED dioda svítí – přístroj je v režimu automatické funkce a zapíná/vypíná čerpadlo v závislosti na předvolené teplotě.
Zelená i červená LED dioda svítí – přístroj je v režimu nezávislé funkce a čerpadlo běží nepřetržitě, nezávisle na snímané teplotě a teplotě přednastavené na přístroji.

UPOZORNĚNÍ - Snímač není určen pro ponoření do kapalin či připojení k odtahu spalin.

Použití: Ovládá (zap./vyp.) oběhové čerpadlo otopného systému

Technické údaje:

- rozsah řízení teploty: 5 - 90°C
- hystereze: 5°C
- max. proud: 3A AC
- napájecí napětí: 230V AC
- počet čidel: 1x
- příložné čidlo: 1,5 m (standardní balení)